II Международна научно-практическа конференция „Детската градина и уменията на 21 век“
На 21и 22 април 2026г. в Шумен се проведе Международна научо- практическа конференция "Детската градина и уменията на 21 век". Форумът, организиран от Шуменския университет, Община Шумен и местни детски градини под патронажа на кмета проф. Христо Христов, събра над 200 участници от 8 държави и водещи български университети. В престижното събитие активно се включи и Детска градина "Първи юни"17, гр.Добрич. Институцията бе представена от г-жа Петя Христова и г-жа Десислава Гандева, които представиха свои доклади сред общо 61 научни разработки, включени в специално издадения сборник на конференцията. Работата протече в три тематични секции, фокусирани върху иновациите в предучилищното образование.