Полезен тренинг за управление на детското поведение в ДГ №17 „Първи юни“
На 2 април в ДГ №17 "Първи юни" - гр.Добрич се проведе тренинг на тема "Управление на дисциплината при деца от 3 до 6 годишна възраст", насочена към, родители и педагогически специалисти. Събитието премина в приятна атмосфера и с активното участие на присъстващите. Бяха разгледани причините за агресивното поведение при децата и ефективни начини за неговото овладяване в семейна образователна среда, с акцент върху емоционалната интелигентност, саморегулацията и изграждането на доверие. Водещ на обучението беше д-р Весела Панчева - позитивен психотерапевт, която сподели ценен практически опит. Срещата се проведе по Национална програма "Без агресия за сигурна образователна среда" и даде възможност за обсъждане на реални казуси и обмяна на опит.