Децата от ДГ „Първи юни“ с вдъхновяващи посещения в православните храмове на Добрич
По повод Деня на християнското семейство, деца, родители и учители от ДГ17 "Първи юни" град Добрич посетиха православни храмове в града. Децата от група "Мики Маус" посетиха православения храм "Свети Димитър". Те бяха посрещнати от служителките на храма с топли думи, които разказаха на малчуганите за произхода на иконите и значението на празника. В края на посещението в храма всяко дете запали свещичка за здраве и благополучие за своето семейство.
Бъдещите първокласници от група "Детелина" посетиха Православен храм 'Свети Климент Охридски". Отец Петър им разказа за добродетелите и ценностите в живота. Децата го поздравиха със стихотворението "Добър бъди" и му подариха рисунки. Всички получиха икона на Св. Климент Охридски.
Децата от група "Слънчо" посетиха църквата "Свети Богородица", където имаха възможност да се запознаят с християнските традиции и символи. Посещението беше съобразено с тяхната възраст и им помогна да усетят атмосферата на светлия празник.
С тези инициативи ДГ17 "Първи юни" още веднъж показва стремежа си да възпитава у децата ценност, свързани с обич, уважение, семейна връзка и духовност -основи, които ги съпътстват през целия им живот.