“Движи се безопасно“

“Движи  се  безопасно“

“Движи се безопасно“

През изминалата седмицав ДГ17 "Първи юни" се проведе Тематичен ден по безопастност на движението по пътищата. Всички групи се включиха с голямо желание, усмивки и интерес към темата. Децата от първа група "Бонбон" слушаха приказката "Зайчето и светофара" и научиха, че на червено се спира, на жълто се приготвя, а на зелено се тръгва. После изработиха свои светофари и автомобили и направиха пътно платно, по което караха колите си, а накрая се забавляваха с играта "Шофьори". Втора група "Звездица' гледаха презентация за светофара и пешеходната пътека, след което децата с помощта на тампони и бои направиха цветни светофари. С много въображение те изработиха и истински автомобили от подръчни материали. Денят им беше изпълнен с игри, смях и усмивки. Децата от група "Смехоран" се запознаха в реална среда с правила на поведение в обществен транспорт и правила за безопастност при престой на спирка. Децата от трета група участваха в забавните игри "Автобус", "Вярно или грешно", и игра с Пешеходко. Те показаха,      че знаят как се пресича правилно и защо трябва да бъдем внимателни пешеходци. Най - големите деца от "Слънчо" и "Детелина" участваха във викторина: Хайде да играем повече, повече да знаем'. Децата отговаряха на въпроси, и демонстрираха отлични познания за безопасното движение по пътищата. Децата се забавляваха, докатао учеха как да бъдат внимателни, отговорни и предпазливи участници в движението!